HTML hit counter - Quick-counter.net
Son Dakika
18 Aralık 2018 Salı

Bakan Mikheil Giorgadze Çankaya’da Dostluk Adına “Tiflis Parkı” açılışına katıldı.

08 Eylül 2017 Cuma, 15:58
erdogan sahin sport

Bakan Mikheil Giorgadze Çankaya’da Dostluk Adına “Tiflis Parkı” açılışına katıldı.
Çankaya Belediyesi ilçede yer alan parklara bir yenisini daha ekledi. Gürcistan’ın başkenti Tiflis adını taşıyan park, Sancak Mahallesi’nde açıldı.
Alper Taşdelen: “Türkiye’nin başkenti Ankara, Ankara’nın başkenti Çankaya olarak bütün dünya devletlerine başkentlik yapmanın sorumluluğu ve onurunu yaşıyoruz”
Çankaya Belediyesi doğa dostu belediye olmanın verdiği anlayışla ilçede yer alan parklara her geçen gün yenilerini ekliyor. Gürcistan’ın başkenti Tiflis adını taşıyan ve Sancak Mahallesi’nde yer alan parkın açılışı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde, Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı Mikheil Giorgadze, Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Irakli Koplatadze, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
İçerisinde oyun ve spor grupları, yürüyüş yolu, oturma ve dinlenme gruplarının olduğu 4547 metrekareye sahip parkın açılışı öncesi konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Toplumlar ve devletler çevrelerindeki toplum ve devletlerle barış içinde yaşadıkları oranda güçlüdürler. Türkiye’nin başkenti Ankara, Ankara’nın başkenti Çankaya olarak bütün dünya devletlerine başkentlik yapmanın sorumluluğu ve onurunu yaşıyoruz. Bütün büyükelçilikler Çankaya’da olduğu için devletlerle ilişkilerimizi en üst düzeyde yürütmeliyiz. Kardeş ülke Gürcistan ve kardeş kent Tiflis ile her zaman ilişkilerimizi ileriye götürmekten yanayız. İlişkilerimizin bundan sonraki süreçte de daha iyiye gitmesini temenni ediyorum. Umarım Tiflis’te de Çankaya Parkı’nın açılışında bir araya geliriz” dedi.
KONUK BAKAN’DAN TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR
Parkın açılışına katılan Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı Mikheil Giorgadze ise ülkeler arasında problem çıkmadığında dostluğun kolay sağlandığını söylerken gerçek dostluğun zor zamanlarda belli olduğunu sözlerine ekledi. Gürcistan’ın zor dönemlerden geçtiği zamanlarda yanlarında güçlü Türkiye’nin bulunduğunu belirten Giorgadze, Türk halkına teşekkür ederek parkın oluşmasında katkıları bulunanlara şükranlarını sundu.
Bakan ve Büyükelçi başkentlerinin adını taşıyan parkı gezerken çocuklarla sohbet etti. Parkın açılışını çocuklarla birlikte yapan Başkan Alper Taşdelen ile Bakan Mikheil Giorgadze ve Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Irakli Koplatadze Tiflis’ten gelen toprağı da parkta dikilen ağaçların dibine serpti.

Bakan Mikheil Giorgadze Çankaya’da Dostluk Adına “Tiflis Parkı” açılışına katıldı. 3Bakan Mikheil Giorgadze Çankaya’da Dostluk Adına “Tiflis Parkı” açılışına katıldı.1Bakan Mikheil Giorgadze Çankaya’da Dostluk Adına “Tiflis Parkı” açılışına katıldı. t

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Currency by Boom.ge