HTML hit counter - Quick-counter.net
Son Dakika
13 Kasım 2018 Salı

BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN 3 ÜLKE BAKANLARI TİFLİSTE TOPLANDI

12 Şubat 2016 Cuma, 22:11
erdogan sahin sport

BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN 3 ÜLKE BAKANLARI TİFLİSTE TOPLANDI

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demiryolu projesinin üç ülkeden Bakanlar düzeyindeki 7. eşgüdüm toplantısı bugün Tiflis’te gerçekleştirildi.

Türkiye’den Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı toplantıda BTK projesinde gelinen aşama ve önümüzdeki dönemde atılacak adımlar ele alındı. Bu kapsamda taraflar, İpek Yolu’nun raylar üzerinden yeniden canlandırılması anlamına gelecek olan projenin bu yıl sonuna kadar tamamlanması ve ilk tren seferinin yıl sonundan önce yapılması konusunda mutabık kaldılar.

Türkiye Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bu vesileyle, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili ve Gürcistan Ekonomi/Ulaştırma Bakanı Dimitri Kumsishvili ile ayrı ayrı ikili görüşmeler de yaptı. Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel durum da ele alındı ve Türkiye ile Gürcistan’ın başta ulaştırma sektörü olmak üzere her alanda yapılabilecek işbirliği görüşüldü.BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN 3 ÜLKE BAKANLARI TİFLİSTE TOPLANDIBAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN 3 ÜLKE BAKANLARI TİFLİSTE TOPLANDI 2

BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ İÇİN 3 ÜLKE BAKANLARI TİFLİSTE TOPLANDI 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Currency by Boom.ge