HTML hit counter - Quick-counter.net
Son Dakika
18 Aralık 2018 Salı

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN GÜRCİSTAN ZİYARETİ

24 Mayıs 2017 Çarşamba, 20:00


erdogan sahin sport

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN GÜRCİSTAN ZİYARETİ
Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili dün Türk Başbakanı Binali Yıldırım ile Hükümet Binasında yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdi.
İki ülkenin dostça ilişkilerini ve stratejik ortaklığın kilit yönlerini daha derinleştirmek, toplantıda tartışılan kilit konular oldu.
Giorgi Kvirikashvili, Gürcistan Hükümeti’nin bugünkü ikinci toplantısıyla, üst düzey Gürcistan-Türkiye Stratejik Ortaklık Konseyi biçiminde kanıtlandığı üzere, Türkiye ile dostluk ilişkilerini daha da geliştirmeye olan bağlılığını vurguladı.
Partilere göre, söz konusu olay sırasında ikili belgelerin imzalanması Gürcistan ve Türkiye arasındaki yasal çerçeveyi daha da çeşitlendiriyor.
Türkiye Başbakanı Gürcü meslektaşına misafirperverlik için teşekkür etti. Binali Yıldırım, Giorgi Kvirikashvili’nin Türkiye ziyareti ve Türk halkı tarafından derin bir beğeni toplayan darbe girişiminden sadece birkaç gün sonra Ankara’yı ziyaret ettiğini hatırlattı.
Görüşme ayrıca siyasi diyalogu ve farklı yönlerde daha derin sonuç odaklı işbirliğini teşvik etmek için tasarlanmış üçlü Gürcistan-Azerbaycan-Türkiye formatını da içeriyordu. Önümüzdeki yıllarda açılacak olan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesinin uygulanması konusunda yakın işbirliğine özel önem verilmiştir.
Taraflar, Tiflis Silk Road Forumunun ulaştırma, ticaret ve ekonomik işbirliğini artırma yollarını tartışmak için başarılı bir platform olduğunu vurgulayan daha derinleşen ekonomik işbirliğine özel önem verdiler.
Giorgi Kvirikashvili, Türk meslektaşına Gürcistan’ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediği için teşekkür etti.

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN GÜRCİSTAN ZİYARETİ 2BAŞBAKAN YILDIRIM’IN GÜRCİSTAN ZİYARETİ 3BAŞBAKAN YILDIRIM’IN GÜRCİSTAN ZİYARETİ 1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Currency by Boom.ge