HTML hit counter - Quick-counter.net
Son Dakika
13 Kasım 2018 Salı
25 Aralık 2017 Pazartesi, 12:48
Batum
Batum info@batumipost.com Tm Yazlar

SİZİN BİN SİTEMİNİZ VARSA BENİM…. BATUM DA BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN…

SİZİN BİN SİTEMİNİZ VARSA BENİM…. BATUM DA BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN… Batumi Post Gazetesi basılı gazete olarak 10 Kasım 2015 yılında internet sitemiz de gazeteden birkaç ay önce yayın hayatına başladı. Tekrar olacak ama bu gazetenin iki sahibi var biri ben Tamer Arslan diğeri kardeşim Kemal Arslan’dır. Yayın hayatına bir umutla başladık,elimizde avcumuzda olan paramızla […]

erdogan sahin sport

SİZİN BİN SİTEMİNİZ VARSA BENİM….
BATUM DA BİR DİKİLİ AĞACINIZ OLSUN…
Batumi Post Gazetesi basılı gazete olarak 10 Kasım 2015 yılında internet sitemiz de gazeteden birkaç ay önce yayın hayatına başladı. Tekrar olacak ama bu gazetenin iki sahibi var biri ben Tamer Arslan diğeri kardeşim Kemal Arslan’dır.
Yayın hayatına bir umutla başladık,elimizde avcumuzda olan paramızla bu gazeteyi yayın hayatına girmesini sağladık. Ha! Bu aşamada hiçbir kurum kuruluştan destek almadık hiçbir kurumun ve Devletin maaşlı elemanıda olmadık kendi öz sermayemizle Türkiye ve Gürcistan arasında var olan dostluğu biraz daha güçlendirmek için çaba sarfetik.
Yaklaşık iki yıl oldu yayın hayatındayız şunuda hatırlatayım gazetemizi Türkiye de ve Gürcistan da kişi ve kurumlara ücretsiz olarak gönderdik hiçbir kurum ve kuruluştan bunun karşılığında bir ücret almadık. Bu iki yıl içinde bizi takip eden okurların sorunlarını muhatabı olan kurumlara ileterek ve ya yönlendirerek çözmeye çalıştık.
Bu iki yıl içersinde Türk vatandaşları Gürcistan ile ilgili sorunları şikayatlari ( Gümrükte sorunları oldu, Restoranlarda yüksek fiyatlarla çarpıldık gibi daha sıralanacak çok konu var. Gürcistan vatandaşları İşsizler bizden iş talabinde bulundular iş arayanlar Türk firmalarında çalışmak için bir çok istekleri oldu.) yani analayacağınız iki yıldır her iki tarafdan sorunlarını çözmemiz için bizden yardım istediler ellimizden geldiğince çözmeye çalıştık.
Şimdi gelelim ana konuya Değerli Batumi Post Takipçileri ve okurları bizim gazetemiz reklamla yayın hayatını sürdüren bir yayın kuruluşu birgün biri bir kuruluş gel reklam verelim demedi herkes kendi sorunlarını çözmemiz için bize iletiler arkadaşlar ben ve kardeşim Türkiye ve Gürcistan devletinin maaşlı elemanı değiliz sizin her sorununuzu çözecek durum da değliz öyle bir ekonomik gücede sahip değiliz gücümüz yetiği kadarını çöze biliriz fazlasını bize yüklemeyin bu konuda bizede gönül koymayın.
Diğer Konumuz Türkiye de bulunan Batum göçmenleri bulundukları kentlerde dernekler kurmuşlar Gürcü kültürünü yaşatmak ve diri tutmak için çabalar sarfediyorlar herkes gücü kadar başarılı olmaya çalışıyor başaranda var başaramayanda ama bir çaba içerisindeler bu güzel bir şey onun için size en yakın dernek (yaşadığınız yer anlamında) hangisi ise gidin üye olun kültürel sosyal anlamda destek olun. Şimdi de Dernek başkan ve yöneticilerine çağrıda bulunuyorum Türkiye de kaç dernek varsa Ata Topraklarınız da bir iziniz yok heryıl bir gün belirleyin topluca örnek 25 Ocak da Batum da bir tanışma festivali düzenleyin burada bir dikili ağacınız olsun.
Son olarak sözlerimi yeni yılın Tüm insanlığa barış huzur mutluluk getirmesini diliyorum.
Tamer Arslan

SİZİN BİN SİTEMİNİZ VARSA BENİM….

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Currency by Boom.ge